completează spatiile libere din tabel:
Repde!!! va rog !!!!DAU COROANA!!

Răspuns:
sulf _simbol S
masa unui mol de atom este 32 g.
repartiția elementelor pe stratururi este:-K-2
L-8
M-6
numar de p+=16
n°=32
e-=16
Z=16
A=32
A=32