3) Transformă în Sl următoarele viteze: a) v = 5400 dam/h b) v = 300 dm/min 4) Transformă în Sl următoarele accelerații: a) a = 240 cm/min2 b) a = 7800 km/h2
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!