👤

Un mobil se deplasează cu viteza de 108 km/h. În cît timp va parcurge el distanţa de 300m?

a) Δt = 30 s b) Δt = 20 s c): Δt = 10 s


Răspuns :

Răspuns:

este a

Explicație:

108km/h = 108000m/3600s = 30 m/s