Determină numărul de electroni ce trec printr-o sectiune a unui conductor
străbătut de
un
curent cu intensitatea I = 400 mA
un timp
1 = 25 min . (lel = 1,6-10C)
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!