👤

Va rog mult!!! dau coroană​

Va Rog Mult Dau Coroană class=

Răspuns :

4kg mere...4kg pere...36lei \-

4kg mere...2kg pere...24lei

_______________________

----------....... 2kg pere... 12

1 kg pere=12÷2=6 lei

4kg mere...4×6=24lei....36lei

4kg mere =36-24=12

1kg mere=12÷4=3 lei

4 kg mere........... 4kg pere.......... 36 lei

4 kg mere........... 2 kg pere......... 24 lei

------------------------------------------------------

2 kg pere......... 12 lei

1 kg pere...........12:2=6 lei

4 kg mere........... 24-12=12 lei

1 kg mere.............12:4=3 lei

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!


Ze Schools: Alte intrebari