3 points un mobil care se deplaseaza cu viteza v= 10 m/s se afla la momentul t1=15s in punctul A aflat la x1=30 m. Stabiliti pozitia mobilului la momentul t2=40s stiind ca to=Os. Folositi legea de miscare X=XO+V(t- to) *REPEDE VA ROOG *dau coroana*
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!