👤

Dacă 1 kg mere costa 4 lei atunci 3 kg de mere costa..... Lei​

Răspuns :

Răspuns:

1....4 lui

3kg......12 lei

Explicație pas cu pas:

3×4=12

Răspuns:

1kg..................4lei

3kg...................x lei

3 kg=3×4=12 lei