Răspuns :
Răspuns:
md=250g
mapa=100g
ms=250+100=350g
C=md×100/ms=250×100/350=71,42%
Răspuns:
Md=250g
Mapa=100g
Ms=250+100=350g
Explicație:
C=md*100
Ms=250*100/350= 71, 42 %
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!