👤

Vă rog vreau până mâine!!!!​

Vă Rog Vreau Până Mâine class=

Răspuns :

Răspuns:

1.

V=v0+at

V=5.6+18.4

V=24 m/s

V=86.4 km/h

2.

V=d/t

d=79. 2km

t=1.1 h

Deci v=72 km/h=20 m/s

3.

a=v/t

v=200km/h=55.55 m/s

t=5s

deci a=11.11 m/s^2

4.

V=v0+at

300=0+10t

Deci t=30s