👤

Care este greutatea unui corp cu masa m=465g VA ROG E URGENT!!!!​

Răspuns :

Răspuns:

G=g•m

g-acceleratie gravitațională

G=10 N/Kg•465 grame

465 grame=0,465kg

G=4,65 N