Răspuns :
Răspuns:
C=25%
Explicație:
md=40g ms=160g
md pe ms ori 100
C=40g pe 160g ori 100
C=25%
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!