👤

Cinci Kg de zahăr costa 15 lei Cat costa 3 kg de zahar de acelasi preț​

Răspuns :

Răspuns:

5 kg=15 lei

1kg=3 lei deci rezulta ca 3 kg x 3 lei=9 lei costa 3 kg de zahar

Răspuns:

15:5=3 lei 1kg de zahar

3×3=9 lei 3kg de zahar

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!


Ze Schools: Alte intrebari