👤

compune o problema dupa exercițiul 9*(6+4)​

Răspuns :

Ana a cumparat 6 pixuri rosii si 4 verzi cit va trebui sa achite daca 1 pix costa 9 lei
Andreea merge la magazin și cere 6 caiete și 4 pixuri care fiecare costa 9 lei!