👤

despre două corpuri a și b se știe că parcurg în trei ore respectiv 4 ore distanțele de 50 km respectiv 70 de km să se stabilească Care dintre corpuri se deplasează mai repede. Vă rog Ajutați-mă repede dau coroană. ​

Răspuns :

Răspuns:

v(a)=50:3=16,67km/h

v(b)=70:4=17,5km/h

Răspunsul este b