Răspuns :
Răspuns:
20:5=4 lei costa un kilogram de portocale
3*4=12 lei
Explicație pas cu pas:
5kg.............20ron
1kg..............20:5=4ron
3kg..............4×3=12ron
raspuns=12 ron
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!