Va rog este urgent.Termen limita 23.11.2020 ora 23:00

Explicație:
a1 = F1/m => m = F1/a1 = 10 / 0.2 = 50 Kg
a2 = F2/m => a2 = 25/50 = 0.5 m/s^2