👤

Ce distanță merge in 2h si 10 minute un tren cu viteza 108m/h ?​

Răspuns :

Explicație:

108÷60=1.8 km pe minut

108×2= 216 km in 2 ore

1.8×10= 18 km in 10 minute

216+ 18= 234 km in 2 ore si 10 min

Răspuns:

108:60=1.8km pe min

108 x 2=216 km în 2 ore

1.8 x 10 =18km în 10 min

216 +18=234 km în 2 ore și 10 min

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!


Ze Schools: Alte intrebari