Răspuns :
Răspuns:
5kg mere = 15 lei
15:5= 3 lei 1kg
3lei×3kg= 9lei (3kg)
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!