Răspuns :
Răspuns:
Facem 12:3 deoarece trebuie sa aflam cat costa un creion
12:3=4 lei un creion
Răspuns:
12:3 pentru ca asa aflam cât costa un creion.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!