Vă roggggg este foarte urgenttttt plzzz ex 4,5 vă roggggg mult am nevoie până la ora 08:00

Răspuns:
4 . 2 litri ulei=16lei
1 l ulei =16:2=8 lei
d)8 lei
5. 1- A (9 lei: 3= 3 lei-kg zahar)
2-F (10 lei :2=5 lei- costă înghețata)
3-F (800g : 4= 200g - cântărește o ciocolata)
Răspuns:
4 . 2 litri ulei=16lei
1 l ulei =16:2=8 lei
d)8 lei
5. 1- A (9 lei: 3= 3 lei-kg zahar)
2-F (10 lei :2=5 lei- costă înghețata)
3-F (800g : 4= 200g - cântărește o ciocolata)
Explicație pas cu pas: