Răspuns :
Răspuns:
2 h
Explicație pas cu pas:
1,5h+25min+240s+60.000ms = ?
1,5 h = 60 min + 30 min = 90 min
25 min = 25 min
240 s = 240:60 = 4 min
60000 ms = 60000 :1000 = 60 s = 1 min
1,5h+25min+240s+60.000ms = 90 min + 25 min + 4 min + 1 min =
= 120 min = 2 h
Explicație pas cu pas:
1,5h,+25min+240s+60.000=
1,5 + 25(min)= 2,15h (două ore și un sfert)
+240(sec) = 2,35h (două ore și treizeci și cinci de minute, sper că te-am ajutat)
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!