Răspuns :
Răspuns:
v=d/t=>
180km/h=300.000km/t=>
t=180km/h/300.000km=>
t=3/5000h
Explicație:
300m=300.000km
nu sunt sigură că e așa dar sper sa fie bine!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!