Va rog ajutați ma la 17

Răspuns:
Explicație:
C3H8+5O2=3CO2+4H2O
din ecuatie
22,4l C3H8 are nevoie de 5*22,4l O2
1l x=5 l O2
100 l aer ........20 l O2
y 5
y=25 l aer