👤

In cât timp ajunge un biciclist care are viteza de 2 m/s parcurge distanta de 0,2 km?
Va rog repede dau coroana!! ​


Răspuns :

0,2:2=0,1.

0,1*100=10

0,1*1000=100.

Daca e cu 2 înseamnă 1000:100=10.

10*10=100 care e corect.

100secunde.

Cu drag,

Romeo.

Contact: romeor.32@gmail.com