Treizeci kg de lămâi și 45 kg de mere costă 360 de lei. Ştiind că 6 kg de lămâi costă tot cât 9 kg mere, să se afle cât costă 1 kg de lămâi şi cât costă 1 kg de mere.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!