👤

7 kg de pere costa 63 de lei.
Cat costa 13 kg de pere?​


Răspuns :

Răspuns:

63×7=441

441-13=421

Sper ca team ajutat!

Răspuns:

117 lei

Explicație pas cu pas:

7kg.....63lei

13kg....x lei

x=(13×63)÷7=117 lei

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!


Ze Schools: Alte intrebari