Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
2 kg pere..................3 kg mere
6 kg pere.................9 kg mere
27 lei : 9 = 3 lei costa 1 kg de mere
Răspuns:
2kg pere=3kg mere
27 lei=6 kg pere
1 kg pere=27:6=4,5
3 kg mere=4,5×2=9
1 kg mere=9:3=3
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!