Răspuns :
Răspuns:
x1= -4+2t
x2=2-4t
--------------------------------
a. v1=2m/s
v2= -4m/s deoarece v2 este negativa inseamna ca avem miscare de incetinire
b. x1=x2
-4+2t=2-4t
2t+4t=2+4
6t=6
ti=1s timpul de intalnire
x1(1)= -4+2*1=-2m
Punctul de intalnire
(1,-2)(puctul de intalnire al graficelor x1 si x2
c)atasament Axa orizontala este Ot
Axa verticala Ox
d) v12=2/(-4)= -2
v21=V2/v1=-4/2=2
Explicație:

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!