Răspuns :
Răspuns:
4.7352 cm²
Explicație:
Salut !
1 m² = 100cm×100cm = 10 000 cm²
47352 cm² = 47 352/10 000 = 4.7352 cm²
Bafta !
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!