👤

La o cantină s-au cumparat 18kg salam pe care s-au plătit 414 lei. Cat costă un kilogram de salam?

Răspuns :

Răspuns:

414 : 18 = 23lei/kg de salam

Răspuns:

414lei : 18kg = 23 lei prețul unui kg de salam