👤

Ce distanta parcurge un om timp de 10 min , daca el se misca cu viteza de 1,2m/s ?
DAU COROANA


Răspuns :

Răspuns:

Explicație:

-

10min=60 s *10=600s

v= d*t

1,2=d(m) *600s

d (m) =1,2*600=720 m