👤

cati atomi se găsesc în 4 moli de si ​

Răspuns :

Răspuns:

1mol..........N,A atomi (numarul lui Avogadro)

3mol............x

x= 3N,A= 3X6,023X10²³atomi=18,069x10²³ atomi Si

Explicație: