👤

Dacă 5 caiete costă 25 lei, atunci 3 caiete vor costa... lei. *​

Răspuns :

Răspuns:

25lei:5=5 lei costa un caiet

5lei*3=15 lei costa 3 caiete

Răspuns:

25:5=1caiet

1 caiet=5 lei

3caiete=15 lei