problema 3 vă rog la fizica

Răspuns:
Explicație:
I=5*10^-1 A
L=80*10^-3 H
W-energia
W=LI^2/2=> W=80*10^-3*25*10^-2=> W=200*10^-4 J=> W=0,02J