👤

Un mobil se deplasează cu viteza de 35 km/h. Distanța parcursă în metri.
V=35km/h
t=2h
d=? (m) ​


Răspuns :

Răspuns:

70 km×1000=70.000m

Explicație:

Sper că ajută!