pls help meeee, e urgent va rog!! E la chimie

Răspuns:74g/mol
Explicație:
M Ca(OH)2 = ACa +(A O+A H)×2
A-masa atomica
ACa=40 A O=16 A H=1
M Ca(OH)2= 40 +(16 +1)×2 =40+17×2=40+34=74g/mol