Un corp este ridicat uniform in timpul delta t= 10s pe distanta d=20m ,prin intermediul unei forte F=100N .Calculati puterea dezvoltata de forta respectiva asupra corpului.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!