urgent va rog!!!!!! dau coroana
punctul b

Răspuns:
1mol sticla......14 mol at O
X......................28mol at
x= 2mol sticla
M,sticla=( 62g Na2O+56gCao+360gSio2)/mol= 478g/mol
m,sticla-= niuxM= 2X478g==956g
Explicație: