5. O gospodină cumpără 7 kg de mere şi 9 kg de pere şi plăteşte 41 lei. Altă gospodină cumpără 7 kg de mere şi 4 kg de pere şi plătește 26 de lei. Câți lei costă 1 kg de mere Dar unul de pere?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!