5. O gospodină cumpări 7 kg de mere şi 9 kg de pere şi plăteşte 41 lei.
Altá gospodina cumparà 7 kg de mere si 4 kg de pere şi plateste 26 de lei.
Cati lei costă 1 kg de mere Dar unul de pere?
