Răspuns :
Răspuns:
1. 8*3=24roni costă 8kg de mere.
2. 4*5=20roni costă 4kg de căpșuni.
3. 24+20=44roni costă cumpărăturile.
4. 50-44=6roni va primi rest.
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
mere=8kgx3ron=24 ron
capsuni=4kgx5ron=20ron
total:24+20=44ron
restul de la 50 ron:50ron-44ron=6 ron
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!