am mai pus o o dată va rog foarte frumos repede

Explicație:
saramura=NaCl+H2O
c1=(md/ms)100 md1=30*200/100=60g
md2=300*20/100=60g
md tot=120g
ms tot= 200+300=500g
c=120*100/500=24%
cM=ms/V
V=m/ro
afli de aici