👤

ilogram de mere costă
2,50
lei. Patru kilograme de mere de același fel costă lei


Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

2,50 × 4 = 10 lei

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

1 kg mere..............................2,5 lei

4 kg...........................................x=4x2,5=10 lei