III. Determinați care este forța de atracție dintre Pământ și Stația Orbitală internațională, dacă distanța dintre centrele lor este r= 6700km, iar masele lor sunt: m1= 6,0 *1024kg și m2=300t. respectiv. 0 1 2 3
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!