URGENT ! IMI TREBUIE ACUUUM ! OFER COROANA + 20 P !! IMI PUNE NOTA !!

1 mol
CO2 .......... 6,02.10la puterea 23
X moli ............
36,132.10 la puterea 23
X=6 moli CO2 se aplica
Nr.moli=m/M MCO2=12+16.2 =44g/mol
6=m/44. mCO2
6.44=264g. răspuns:[d]
sper că te-am ajutat și să iei nota mare