Răspuns :
Răspuns
eu cred 15 litre,
Explicație:
pentru ca, voi trebuiti sa crezi cat de litre o sa neutrilzed 3 moli,
daca aveti 0.2M la un litru, voi o sa aveti 1 mol la 5 litre,
3 moli este la 15 litre
Răspuns:CH3-COOH+ KOH=CH3-COOK+1/2H2 1mol de acid acetic...........1molKOH 3 moli acid acetic............X X= 3 moli KOH se aplica Cm=Nr.moli/V V KOH=Nr.moli/Cm=3/0,2=15L
Explicație:
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!