La un magazin se vinde portocale în pachete de 5kg cu prețul de 130 lei. Și 4 pachete de 2kg cu prețul de 64 lei. Care cumpărături este mai eficientă? Argumentați.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!