👤

va rog mult sa ma ajutati cat mai repede, dau 45 de puncte
Câte grame reprezintă 3 moli de Fe (OH)3. Se dă AFe=56, AO=16, AH=1


Răspuns :

Răspuns:

MFe(OH)3=56+3×16+3×1=107g/mol

m=n×M=3×107=calculează

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!


Ze Schools: Alte intrebari