7. Treci în tabel datele din enunţuri, apoi completează-l:
● Radu a cumpărat 50 lalele la preţul de 5 lei.
● 80 kg de mere costă în total 720 lei.
● Pentru creioane mama a plătit 14 lei. Fiecare creion costă 2 lei.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!