Cine face ex 3,4 primeste 5 stele si coroana (nu cred ca o sa ma ajute cineva)

La 4:
1 kg de roșii costă 38 lei => 180 kg roșii= 180×38= 6840
100 kg de castraveți costă 2400 lei => că un kg de castraveți = 2400:100= 24
1500:15= 100 kg de mere
Răspuns:
3. L=35cm
l=3/4
3/4=15cm
p=35cm×2+15×2
p=70cm+30cm
p=100cm